progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-07-12

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Czeladź

17 Lipca 27

41-250 Czeladź

NIP: 6251583462

Osoba kontaktowa:

Jolanta Jaroń

tel:

e-mail: zamowienia@mops.czeladz.pl

Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno – integracyjnego

POSTĘPOWANIE NR Z19/3336

Tryb postępowania: procedura otwarta

Znak sprawy: EFS.261.6.2021.JJ

Przedmiot zamówienia:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi zaprasza do złożenia oferty na zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno - integracyjnego w ramach projektu pt.: "SATURN - Czeladzka Planeta Rozwoju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej: IX Włączenie społeczne, działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT.

Charakterystyka przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno-integracyjnego dla uczestników projektu i ich rodzin.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności :

- zapewnienie zakwaterowania dla 40 osób;

- zapewnienie wyżywienia oraz poczęstunku kawowego;

- transport z miejsca siedziby Zamawiającego do miejsca docelowego i z powrotem;

- ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika;

- zatrudnienie 2 trenerów do prowadzenia zajęć warsztatowych z zakresu rozwijania umiejętności wychowawczych oraz komunikacji w rodzinie. Przewiduje się przeprowadzenie łącznie. max. do 15 godzin zegarowych warsztatów.

- zatrudnienie osób do opieki nad dziećmi podczas trwania warsztatów dla rodziców tj. przez 15 godzin.

Miejsce realizacji:do 300 km od siedziby Zamawiającego w miejscowości atrakcyjnej turystycznie.

Adresaci zadania:uczestnicy projektu z rodzinami

Liczba uczestników: max. 40 osób (dorośli i dzieci).

Wyjazd edukacyjno – integracyjny, w ramach którego są prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu rozwijania umiejętności wychowawczych oraz komunikacji w rodzinie:

1.1. Zajęcia warsztatowe winny być prowadzone dla około 20 osób dorosłych podzielonych na dwie – średnio 10 osobowe grupy, w odrębnych salach warsztatowych. Zajęcia powinny być prowadzone równocześnie w dwóch grupach. Za wyjątkiem pierwszego dnia tj. piątek. Zajęcia - o charakterze warsztatowym, prowadzone winny być przeztrenera w formie zajęć grupowych z zakresu rozwijania umiejętności wychowawczych komunikacji.

Przewiduje się przeprowadzenie łącznie:max. do 15 godzinzegarowych w trakcie 3 dni (w tym 3 godz. w piątek, 7 godz. w sobotę, 5 godz. w niedzielę) w następujący sposób:

1.2. pierwszy dzień tj. piątek: do 3 godzin zajęć: gry i zabawy integracyjne w tym ognisko z pieczeniem kiełbasek . Zajęcia powinny mieć na celu zbudowanie atmosfery zaufania, poczucia bezpieczeństwa w grupie.

1.3. drugi dzień tj. sobota – do 7 godzin - warsztaty. Zajęcia powinny prowadzić do podniesienia umiejętności komunikowania się w relacjach rodzinnych.

a) zajęcia powinny być prowadzone od śniadania dokolacji np. od 9.00 do 18.00 (podczas zajęć należy uwzględnić przerwę obiadową – 1 godzina oraz 2 przerwy kawowe po 15 minut). Zajęcia winnyobejmować następującą tematykę:

- aktywizowanie rodziców i motywowanie ich do samodzielnego poszukiwania rozwiązań problemów związanych z wychowywaniem dzieci,

- integracja systemów rodzinnych poprzez wspólny aktywny wypoczynek,

- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych pomiędzy dziećmi a rodzicami,

- wzmacnianie więzi rodzinnych,

b) integracja grupowa z wykorzystaniem atrakcji turystycznych danej miejscowości (z uwzględnieniem wieku i możliwości uczestnikówwarsztatów) – zajęcia w terenie, odreagowanie napięcia emocjonalnego, wspólne wyjście do aqua parku, kręgielni, kina itp.

1.4. trzeci dzień tj. niedziela – do 5 godzin np. od 9.00 do 14.00. Zajęcia winny zawierać: podsumowanie zajęć np. określ swoje miejsce w rodzinie.

Podczas zajęć warsztatowych dla rodziców/opiekunów (drugi i trzeci dzień łącznie do max. 12 godzin) konieczne jest zapewnienie opieki nad dziećmi i młodzieżą około 20 osób. Opieka nad dziećmi powinna odbywać się w osobnym pomieszczeniu.

Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia:

2. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do zapewnienia:

2.1. Wyżywienie:

Uczestnicy winni otrzymać wyżywienie tj.: w pierwszym dniu pobytu obiad oraz kolację w formie jednogarnkowego dania na gorąco np. bigos, fasolka po bretońsku, bogracz oraz prowiant przeznaczony na ognisko, w drugim dniu pobytu śniadanie, obiad + deser, kolacja, w trzecim dniu pobytu śniadanie i obiad + deser. Dodatkowo w każdym dniu pobytu serwowany winien być poczęstunek kawowy w przerwie pomiędzy zajęciami warsztatowymi.

Posiłki dla uczestników powinny być zróżnicowane i uwzględniać sezonowość występowania produktów oraz zapewnić pokrycie na niezbędne składniki odżywcze. Powinny być urozmaicone i odpowiadać normom żywienia opracowanym przez Instytut Żywności i Żywienia zarówno pod względem ilości, jak i jakości oraz wartości odżywczych, a także bogate w witaminy, owoce i warzywa.

2.1.1. Na poczęstunek kawowy powinno się składać minimum:

Termosy z gorącą kawą - na osobę ma przypadać :

- 200 ml kawy,

- naczynie jednorazowego użytku - kubek do gorących napojów z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,

- mieszadełko jednorazowe z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,

- 2 łyżeczki cukru,

- 30 ml śmietanki w płynie.

Termosy z gorącą wodą - na osobę ma przypadać minimum:

- 200 ml wody,

- herbata czarna w saszetkach (1 saszetka),

- naczynie jednorazowego użytku - kubek do gorących napojów z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,

- 2 łyżeczki cukru,

- 1 plasterek świeżej cytryny.

Dzbanki z wodą mineralną niegazowaną - na osobę ma przypadać minimum:

- 250 ml wody,

- naczynie jednorazowego użytku-plastikowy kubek,

- 1 plasterek świeżej cytryny,

Kruche ciasteczka – na osobę ma przypadać: 150 g:

- talerzyki deserowe -1 szt./1 os.

- serwetka jednorazowa -1 szt./os.

Zarówno mieszadełka jak i kubki muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Produkty żywnościowe dostarczone w ramach poczęstunku powinny posiadać przynajmniej 3 miesięczny termin przydatności do spożycia licząc od momentu wydania.

2.1.2. Obiad winien być pełnowartościowy pod względem odżywczym, o rzetelnej wadze, różnorodny, zgodny z zasadami żywienia.

Obiad: 2 dania:

Pierwsze danie: zupa 300 ml. - ziemniaki, kasza, ryż lub makaron - 200 g

Drugie danie: mięso lub ryba - 150 g, surówki, jarzyny - 100 g, ćwiartki ziemniaków opiekane lub gotowane - 200g

Po obiedzie winien być serwowany deser. Deser: banany lub mandarynki lub jabłka lub winogrona – ok. 250 g na osobę - różnorodnie każdego dnia + napoje: kawa, herbata, woda mineralna, sok, mleko do kawy oraz cukier, cytryna w plasterkach.

2.1.3. Śniadania i kolacje w postaci kanapek (co najmniej 3 kromki chleba oraz bułka).

Wymagany minimalny skład pojedynczej kanapki :

- bułka - 100g

- kromka chleba – 100g

- masło – 20 g

- wędlina lub ser - 40g

- warzywo – 20 g np. pomidor, ogórek zielony lub kiszony, czerwona papryka.

Łączna waga kanapki – min. 160 g. Tolerancja wagowa kanapki +/- 10%. Tolerancja wagowa bułki / kromka chleba +/- 10%. Dżemy, miody, masła naturalnei roślinne traktowane będą jako dodatki do dań podstawowych (śniadań i kolacji), a nie jako ich składniki; dżemy, miody, masła naturalne i roślinne planowane do posiłków śniadaniowych i kolacyjnych nie mogą stanowić składników podstawowych tych posiłków (np. tylko bułka z masłem i dżemem). Ich przeznaczeniem winna być rola wzbogacająca urozmaicenie zestawu.

2.1.4. Suchy prowiant przeznaczony na ognisko powinien zawierać na 1 osobę :

- kiełbasa typu np. toruńska – min. 200 g,

- pieczywo – min. 3kromki chleba,

- talerzyki papierowe - min 1 szt,

- serwetka jednorazowa - min1 szt.

- musztarda, ketchup

- sztućce plastikowe (nóż i widelec).

2.1.5. Do wydawania i spożywania posiłków Wykonawca będzie stosował sprzęt stołowy taki jak sztućce nierdzewne, nakrycia stołowe (porcelana, porcelit), tace z tworzyw sztucznych itp. Temperatura wydawanych posiłków - zgodnie z normami żywieniowymi. Do śniadania i kolacji winny być serwowane napoje: kawa, herbata, soki, woda mineralna (gazowana, niegazowana), cukier, cytryna w plasterkach, mleko.

2.1.6. Miejsce wydawania posiłków powinno znajdować się w tym samym obiekcie, w którym prowadzone są zajęcia, przy czym niedopuszczalne jest aby posiłki serwowano w ramach jednego pomieszczenia, w którym będą odbywały się zajęcia, z wyjątkiem poczęstunku kawowego w trakcie zajęć.

2.2. Warunki zakwaterowania:

Uczestnicy wyjazdu edukacyjno - integracyjnego winni być zakwaterowani w ośrodku posiadającym bezpłatny dostęp do sieci WI-FI, zaplecze socjalne i sanitarne przygotowane do przyjmowania grup szkoleniowych oraz posiadającym miejsce niezbędne do zorganizowania ogniska oraz gier i zabaw integracyjnych.

Pokoje mieszkalne winny być od 2 do 7 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (każdy pokój musi posiadać łazienkę z WC z nieograniczonym dostępem do ciepłej i zimnej wody), wyposażone w jednoosobowe miejsca do spania, telewizor.

W jednym pokoju może zostać zakwaterowana tylko 1 rodzina.

Wykonawca winien zapewnić 2 sale przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym, bhp jakościowym i akustycznym do prowadzenia zajęć warsztatowych. Salewarsztatowe, które:

a) będą wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,

b) będą wyposażone w odpowiednie oprzyrządowania techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart z kompletem mazaków,

c) znajdują się na terenie ośrodka, w którym będą zakwaterowani uczestnicy,

d) nie będą jednocześnie salą jadalną,

e) posiadają dostęp do źródeł prądu,

f) mają możliwość swobodnego przestawiania krzeseł i stołów,

g) mają optymalne warunki do prowadzenia zajęć szkoleniowych w grupie średnio 10 osobowej + trener,

h) mają odpowiednie oświetlenie: dostęp światła dziennego oraz całodobowe oświetlenie umożliwiające swobodne i bezpieczne dla wzroku czytanie,

i) mają miejsce na umieszczenie serwisu kawowego dla uczestników/uczestniczek szkoleń,

j) mają odpowiednie zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym zapewniające komfort uczestnictwa i prowadzenia warsztatów,

k) o powierzchni co najmniej 25 m2 każda,

l) nie mogą znajdować się w piwnicy, suterenie lub poddaszu.

W salach nie mogą znajdować się słupy, kolumny lub inne elementy, które utrudnią prowadzenie zajęć. Winny byćklimatyzowane.

Wykonawca winien zapewnić utrzymanie czystości w pomieszczeniach, w których odbywać się będą zajęcia.

Po podpisaniu umowy z Zamawiającym sale szkoleniowe w których odbywać się będą zajęcia winny zostać oznakowane zgodnie z wytycznymi (dostępnymi na stronie internetowej https://rpo.slaskie.pl/czytaj/poznaj_zasady_promowania_projektow). Wykonawca winien zamieścić informację o realizowanym szkoleniu oraz jego współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w miejscach ogólnie dostępnych, widocznych (np. drzwi, tablice informacyjne).

2.3. przewozu uczestników projektu spod siedziby Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi przy ul. Biedermanna 2 do miejsca zakwaterowania i z powrotem oraz obsługę środka transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przewóz powinien się odbywać czystym, sprawnym technicznie środkiem transportu spełniającym wszelkie wymogi zezwalające na przewóz osób. Środek transportu powinien być sprawny technicznie w dniu wyjazdu powinien posiadać wszystkie aktualne przeglądy i dokumenty wymagane do przewozu pasażerów. Środek transportu musi spełniać wymagania określone w przepisach prawa zawartych w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2021r. poz. 450 z późn. zm.) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.). Środek transportu winien zapewniać swobodne, bezpieczne i szybkie zajęcie miejsca, być dostosowany do ilości uczestników wycieczek oraz przewozu bagażu. W przypadku wystąpienia awarii środka transportu uniemożliwiającą jego dalszą jazdę oraz szybką i niezwłoczną naprawę Wykonawca zobowiązuje się do podstawienia na koszt własny zastępczy środek transportu w czasie nieprzekraczającym 2 godzin od wystąpienia awarii, który gwarantuje dojazd do miejsca docelowego. Obsługa środka transportu jest zobowiązana do natychmiastowego powiadomienia o awarii przedstawiciela Zamawiającego. Zamawiający nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów wynikających z awarii środka transportu. Zamawiający zastrzega sobie prawo poddania podstawionego na miejsce zbiórki autokaru oraz kierowców kontroli przez policję.

Środek transportu przed każdą podróżą powinien być zdezynfekowany oraz w każdym z nich powinien być dostępny płyn do dezynfekcji rąk. Przy każdorazowym wejściu do autokaru, każda osoba ma obowiązek dezynfekowania rąk.

2.4. Pokrycia wszystkich wymaganych opłat parkingowych i drogowych.

2.5. ubezpieczenia grupy w pełnym zakresie- dla 40 osób wskazanych przez Zamawiającego, od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie wyjazdu edukacyjno - integracyjnego oraz w trakcie podróży w obie strony tj. w szczególności kosztów leczenia, NNW, bagażu podróżnego. Minimalna suma ubezpieczenia (na jednego uczestnika) wynosi 10 000 zł. Kopia polisy potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną winna być dostarczona Zamawiającemu najpóźniej na 1 dzień przed wyjazdem.

2.6. Opracowania harmonogramu i programu zajęć warsztatowych zakresu rozwijania umiejętności wychowawczych oraz komunikacji w rodzinie i przedstawienia Zamawiającemu w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w harmonogramie, w uzgodnieniu z Wykonawcą.

2.7. Udokumentowania fotograficznego (min. 30 zdjęć dobrej jakości) prowadzonych warsztatów oraz skompletowanie oświadczeń uczestników dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz udostępnienia wizerunku i przeniesienia na Zamawiającego przysługujących Wykonawcy autorskich praw do zdjęć na wszystkich znanych w chwili zawarcia umowy polach eksploatacji w tym określonych w art. 50 ustawy z dnia 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2021r., poz.1062 z późn. zm). Zdjęcia należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres podany przez Zamawiającego.

2.8. Przygotowania i rozdania certyfikatów potwierdzających udział w warsztatach dla wszystkich uczestników. Certyfikaty należy przygotować w dwóch egzemplarzach. Oryginał dla uczestnika szkolenia, natomiast kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną, dla Zamawiającego. Oryginał certyfikatu powinien zostać wydany uczestnikom, w ostatnim dniu warsztatów.

2.9. Dysponowania odpowiednim potencjałem osobowym:

    - 1 osobą, która będzie zobowiązana do realizacji programu zgodnego z harmonogramem szkolenia, kontaktu z Zamawiającym, prowadzenia dokumentacji, organizacji czasu wolnego podczas trwania szkolenia wyjazdowego.

    - 2 wykwalifikowanymi trenerami z wykształceniem wyższym na kierunku: psychologia, pedagogika, socjologia lub nauki pokrewne oraz posiadającymi minimum 2 - letnie doświadczenie w prowadzeniu przedmiotowych zajęć. Zamawiający dopuszcza aby trener pełnił jednocześnie funkcję osoby zobowiązanej do realizacji programu zgodnego z harmonogramem szkolenia, kontaktu z kadrą ośrodka, prowadzenia dokumentacji, organizacji czasu wolnego podczas trwania szkolenia wyjazdowego.

    - 1 osobą do sprawowania opieki nad dziećmi podczas warsztatów, w których uczestniczyć będą rodzice

    - 1 osobą (pilotem) do opieki nad uczestnikami podczas przewozu z ul. Biedermanna2 do miejsca zakwaterowania oraz z powrotem do Czeladzi ul. Biedermanna 2

2.10. Umieszczania LOGOz wytycznymi(dostępnymi na stronie internetowej https://rpo.slaskie.pl/czytaj/poznaj_zasady_promowania_projektow oraz informacji o współfinansowaniu zadania realizowanego w ramach projektu pt.: "SATURN - Czeladzka Planeta Rozwoju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej: IX Włączenie społeczne, działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT na wszystkich dokumentach. Wykonawca winien również oznakować ośrodek i pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia.

2.11. Prowadzenia następującej dokumentacji:

    - dziennika zajęć, zawierającego listę uczestników szkolenia oraz konspekt zajęć,

    - list obecności na zajęciach zawierających tytuł szkolenia, datę, imię i nazwisko, podpis uczestnika,

    - list potwierdzających zakwaterowanie oraz odbioru wydawanych posiłków wraz z poczęstunkiem kawowym zawierających: datę, imię i nazwisko oraz podpis uczestnika,

    - listy potwierdzającej odbiór certyfikatów zawierających: datę, imię i nazwisko oraz podpis uczestnika.

2.12. Archiwizacji dokumentacji związanej z przeprowadzonym wyjazdem edukacyjno - integracyjnym do roku 2030. Wymóg ten jest związany z zapisami umowy ramowej dot. realizacji projektu w ramach RPOWSL. Wskazania Zamawiającemu miejsca przechowywania dokumentacji.

Udostępnienia dokumentacji dot. realizacji zadania jednostkom kontrolnym w okresie do 2030 r.

2.13. Przestrzegania zasad równości szans kobiet i mężczyzn.

2.14. Przekazania całości wymaganej dokumentacji w terminie 7 dni roboczych od dnia zakończenia realizacji szkolenia wyjazdowego zgodnie z warunkami określonymi w umowie.

2.15. Na każdym etapie realizacji zadania, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli, w tym prawa wglądu do dokumentów finansowych Wykonawcy, związanych z realizowanym projektem.

Powyższe wymogi muszą być wkalkulowane w cenę 1 skierowania.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno – integracyjnego 63510000-7 1 komplet Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 80%
2. Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej "klauzula społeczna" 20%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni

Pytania do postępowania "Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno – integracyjnego"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...