progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-05-26

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Czeladź

17 Lipca 27

41-250 Czeladź

NIP: 6251583462

Osoba kontaktowa:

Jolanta Jaroń

tel:

e-mail: zamowienia@mops.czeladz.pl

Szacowanie wartości na zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno-integracyjnego w ramach projektu pt.: "SATURN - Czeladzka Planeta Rozwoju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego

POSTĘPOWANIE NR Z17/3336

Tryb postępowania: otwarta plus

Znak sprawy: EFS.261.6.2021.JJ

Przedmiot zamówienia:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi planuje wyłonienie wykonawcy do przeprowadzenia usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wyjazdu edukacyjno-integracyjnego w ramach projektu pt.: "SATURN - Czeladzka Planeta Rozwoju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej: IX Włączenie społeczne, działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT.
63510000-7 Usługi biur podróży i podobne
63511000-4 Organizacja wycieczek
55110000-4 Hotelarskie usługi noclegowe
55120000-7 Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji
80500000-9 Usługi szkoleniowe
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno-integracyjnego dla uczestników projektu i ich rodzin.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności :
- zapewnienie zakwaterowania dla 40 osób;
- zapewnienie wyżywienia oraz poczęstunku kawowego;
- transport z miejsca siedziby Zamawiającego do miejsca docelowego i z powrotem;
- ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika;
- zatrudnienie 2 trenerów do prowadzenia zajęć warsztatowych z zakresu rozwijania umiejętności wychowawczych oraz komunikacji w rodzinie. Przewiduje się przeprowadzenie łącznie. max. do 15 godzin zegarowych warsztatów.
- zatrudnienie osób do opieki nad dziećmi podczas trwania warsztatów dla rodziców tj. przez 15 godzin.
Adresaci zadania: uczestnicy projektu z rodzinami
Miejsce realizacji zamówienia: do 300 km od siedziby Zamawiającego w miejscowości atrakcyjnej turystycznie.
Łączna liczba uczestników: Maksymalnie 40 osób (dorośli i dzieci).
2. Termin realizacji zamówienia:
Dowolny weekend (tj. piątek, sobota, niedziela wraz z 2 noclegami) września lub października 2021 r. r. za wyjątkiem dni świątecznych. Dokładny termin rozpoczęcia realizacji zadania zostanie ustalony indywidualnie z wybranym Wykonawcą. Wyjazd nastąpi w piątek o godz. 13.00 powrót w niedzielę o godz. 18.00.
3. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) przewozu uczestników projektu spod siedziby Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi przy ul. Biedermanna 2 do miejsca zakwaterowania i z powrotem oraz obsługę środka transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Przewóz powinien się odbywać czystym, sprawnym technicznie środkiem transportu spełniającym wszelkie wymogi zezwalające na przewóz osób. Środek transportu powinien być sprawny technicznie w dniu wyjazdu powinien posiadać wszystkie aktualne przeglądy i dokumenty wymagane do przewozu pasażerów. Środek transportu musi spełniać wymagania określone w przepisach prawa zawartych w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2020r. poz.110 z późn. zm.) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.). Środek transportu winien zapewniać swobodne, bezpieczne i szybkie zajęcie miejsca, być dostosowany do ilości uczestników wycieczek oraz przewozu bagażu. W przypadku wystąpienia awarii środka transportu uniemożliwiającą jego dalszą jazdę oraz szybką i niezwłoczną naprawę Wykonawca zobowiązuje się do podstawienia na koszt własny zastępczy środek transportu w czasie nieprzekraczającym 2 godzin od wystąpienia awarii, który gwarantuje dojazd do miejsca docelowego. Obsługa środka transportu jest zobowiązana do natychmiastowego powiadomienia o awarii przedstawiciela Zamawiającego odpowiedzialnego za daną wycieczkę. Zamawiający nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów wynikających z awarii środka transportu. Zamawiający zastrzega sobie prawo poddania podstawionego na miejsce zbiórki autokaru oraz kierowców kontroli przez policję.
Środek transportu przed każdą podróżą powinien być zdezynfekowany oraz w każdym z nich powinien być dostępny płyn do dezynfekcji rąk. Przy każdorazowym wejściu do autokaru, każda osoba ma obowiązek dezynfekowania rąk.
Pokrycia wszystkich wymaganych opłat parkingowych i drogowych.
b) ubezpieczenia grupy w pełnym zakresie - dla 40 osób wskazanych przez Zamawiającego, od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie szkolenia wyjazdowego oraz w trakcie podróży w obie strony tj. w szczególności kosztów leczenia, NNW, bagażu podróżnego. Minimalna suma ubezpieczenia (na jednego uczestnika) wynosi 10 000 zł. Kopia polisy potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną winna być dostarczona Zamawiającemu najpóźniej na 1 dzień przed wyjazdem.
c) Uczestnicy szkolenia winni być zakwaterowani w ośrodku posiadającym dostęp do sieci WI-FI, zaplecze socjalne i sanitarne przygotowane do przyjmowania grup szkoleniowych oraz posiadającym miejsce niezbędne do zorganizowania ogniska oraz gier i zabaw integracyjnych. Pokoje mieszkalne winny być od 2 do 7 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (każdy pokój musi posiadać łazienkę z WC z nieograniczonym dostępem do ciepłej i zimnej wody), wyposażone w jednoosobowe miejsca do spania, telewizor i radio. Z zastrzeżeniem, że w jednym pokoju może zostać zakwaterowana tylko 1 rodzina.
d) Wykonawca winien zapewnić 2 sale przystosowane pod względem sanitarnym,
przeciwpożarowym, bhp jakościowym i akustycznym do prowadzenia szkoleń.
Sale szkoleniowe, które:
1) będą wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących i stolików,
2) będą wyposażone w odpowiednie oprzyrządowania techniczne tj.: aparaturę audiowizualną, rzutnik, tablicę flipchart z kompletem mazaków,
3) znajdują się na terenie ośrodka, w którym będą zakwaterowani uczestnicy,
4) nie będą jednocześnie salą jadalną,
5) posiadają dostęp do źródeł prądu,
6) mają możliwość swobodnego przestawiania krzeseł i stołów,
7) mają optymalne warunki do prowadzenia zajęć szkoleniowych w grupie średnio 12 osobowej + trener,
8) mają odpowiednie oświetlenie: dostęp światła dziennego oraz całodobowe oświetlenie
umożliwiające swobodne i bezpieczne dla wzroku czytanie,
9) mają miejsce na umieszczenie serwisu kawowego dla uczestników/uczestniczek szkoleń,
10) mają odpowiednie zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym zapewniające komfort uczestnictwa i prowadzenia warsztatów,
11) o powierzchni co najmniej 25 m2 każda,
12) nie mogą znajdować się w piwnicy, suterenie lub poddaszu.
W salach nie mogą znajdować się słupy, kolumny lub inne elementy, które utrudnią prowadzenie zajęć. Winny być ogrzewane przy spadku temperatury na zewnątrz poniżej 10 stopni C.
e) zapewnienie wyżywienia tj.: w pierwszym dniu pobytu obiad, oraz kolację w formie jednogarnkowego dania na gorąco np. bigos, fasolka po bretońsku, bogracz oraz prowiant przeznaczony na ognisko, w drugim dniu pobytu śniadanie, obiad + deser, kolacja, w trzecim dniu pobytu śniadanie i obiad + deser
f) Dodatkowo w każdym dniu pobytu serwowany winien być poczęstunek kawowy w przerwie pomiędzy zajęciami warsztatowymi.
g) Posiłki dla uczestników powinny być zróżnicowane i uwzględniać sezonowość występowania produktów oraz zapewnić pokrycie na niezbędne składniki odżywcze. Powinny być urozmaicone i odpowiadać normom żywienia opracowanym przez Instytut Żywności i Żywienia zarówno pod względem ilości, jak i jakości oraz wartości odżywczych, a także bogate w witaminy, owoce i warzywa.
Na poczęstunek kawowy powinno się składać minimum:
Termosy z gorącą kawą rozpuszczalną - na osobę ma przypadać :
- 200 ml kawy,
- naczynie jednorazowego użytku - kubek do gorących napojów z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,
- mieszadełko jednorazowe z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,
- 2 łyżeczki cukru,
- 30 ml śmietanki w płynie.
- Termosy z gorącą wodą - na osobę ma przypadać minimum:
- 200 ml wody,
- herbata czarna w saszetkach (1 saszetka),
- naczynie jednorazowego użytku - kubek do gorących napojów z tworzywa sztucznego - 1 sztuka,
- 2 łyżeczki cukru,
- 1 plasterek świeżej cytryny.
Dzbanki z wodą mineralną niegazowaną - na osobę ma przypadać minimum:
- 250 ml wody,
- naczynie jednorazowego użytku-plastikowy kubek,
- 1 plasterek świeżej cytryny,
Kruche ciasteczka – na osobę ma przypadać: 150 g:
- talerzyki deserowe -1 szt./1 os.
- serwetka jednorazowa -1 szt./os.
Zarówno mieszadełka jak i kubki muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Produkty żywnościowe dostarczone w ramach poczęstunku powinny posiadać przynajmniej 3 miesięczny termin przydatności do spożycia licząc od momentu wydania.
Obiad winien być pełnowartościowy pod względem odżywczym, o rzetelnej wadze, różnorodny, zgodny z zasadami żywienia.
Obiad: 2 dania: Pierwsze danie: zupa 300 ml. - ziemniaki, kasza, ryż lub makaron - 200 g. Drugie danie: mięso lub ryba - 150 g, surówki, jarzyny - 100 g, ćwiartki ziemniaków opiekane lub gotowane – 200g. Po obiedzie winien być serwowany deser.
Deser: banany lub mandarynki lub jabłka lub winogrona – ok. 250 g na osobę - różnorodnie każdego dnia + napoje: kawa, herbata, woda mineralna, sok, mleko do kawy oraz cukier, cytryna w plasterkach.
Śniadania i kolacje w postaci kanapek (co najmniej 3 kromki chleba oraz bułka). Na śniadanie dodatkowo zupa mleczna.
Wymagany skład pojedynczej kanapki (minimum) :
- bułka - 100g
- kromka chleba – 100g
- masło – 20 g
- wędlina lub ser - 40g
- warzywo - 2 - 4g np. pomidor, ogórek zielony lub kiszony, czerwona papryka.
Łączna waga kanapki – min. 160 g. Tolerancja wagowa kanapki +/- 10%. Tolerancja wagowa bułki/kromka chleba +/- 10%. Dżemy, miody, masła naturalne i roślinne traktowane będą jako dodatki do dań podstawowych (śniadań i kolacji), a nie jako ich składniki; dżemy, miody, masła naturalne i roślinne planowane do posiłków śniadaniowych i kolacyjnych nie mogą stanowić składników podstawowych tych posiłków (np. tylko bułka z masłem i dżemem). Ich przeznaczeniem winna być rola wzbogacająca urozmaicenie zestawu.
Suchy prowiant przeznaczony na ognisko powinien zawierać na 1 osobę :
- kiełbasa typu np. toruńska – min. 200 g,
- pieczywo – min. 3 kromki chleba,
- talerzyki papierowe - min 1 szt,- serwetka jednorazowa - min1 szt.
- musztarda, ketchup, sztućce plastikowe (nóż i widelec).
Do śniadania i kolacji winny być serwowane napoje: kawa, herbata, soki, woda mineralna (gazowana, niegazowana), cukier, cytryna w plasterkach, mleko.
Miejsce wydawania posiłków powinno znajdować się w tym samym obiekcie, w którym prowadzone są zajęcia, przy czym niedopuszczalne jest aby posiłki serwowano w ramach jednego pomieszczenia, w którym będą odbywały się zajęcia, z wyjątkiem poczęstunku kawowego w trakcie zajęć.
h) do zatrudnienia przy realizacji zamówienia, w szczególności :
1) bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
2) osób poszukujących pracy, niepozostających w zatrudnieniu lub nie wykonujących innej pracy zarobkowej, w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
3) osób usamodzielnianych, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
4) młodocianych, o których mowa w przepisach prawa pracy, w celu przygotowania zawodowego,
5) osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
6) innych osób niż określone w ppkt. 1-5, o których mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz.U. z 2019 r. poz. 217, 730 i 1818) lub we właściwych przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego,
7) osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia.
Zamawiający określa minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w pkt. H pkt. 1-7, nie mniejszy niż 20 %, osób zatrudnionych przez Wykonawcę.

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. wyjazd edukacyjno - integracyjny 63510000-7 1 usługa Czytaj

Pytania do postępowania "Szacowanie wartości na zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu edukacyjno-integracyjnego w ramach projektu pt.: "SATURN - Czeladzka Planeta Rozwoju" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...